Breaking News Bar

Chester Grade School Third Quarter Honor Roll

 
Submitted by Chester Grade School
updated: 4/5/2022 7:49 PM

HIGHEST HONORS

Eighth grade: Maggie A. Caby, Alyssa J. Coffey, Callie J. Davis, Addison M. Gottschammer, Brayden C. Juenger, Erin A. Liefer, Rylie D. Myers

Diego Perez, Trayton I. Peters, Jessica L. Stumpe, Morgan N. Throop, Elizabeth K. Wilson

Seventh grade: Jackie T. Bess, Logan Brace, Aiden W. Davis, Zane A. Eggemeyer, Brylee E. Hagene, Brooke K. Howie, Kross M. Jany Anna J. Menefee, Katie E. Werner

Sixth grade: Abigail Carter, Jonathan A. Davitz, Reed C. Fricke, Eagan B. McClelland, Isabela Rafael

Fifth grade: Clementine R. Benson, Emma R. Bogard, Lucas A. Buskirk, Hadlie A. Cushman, Natalie G. Draves, Harlow A. Ebers, Natalie M. Eggemeyer, Connor E. Guethle, Pedro M. Hernandez, Logan J. Hoskin, Preston M. Liefer, Jackson L. Liter, Larne G. Luchavez, Arabella R. Mallender, Morgan J. Nanney, Natalie R. Venus

HONORS

Eighth grade: Bralynn A. Astin, David M. August, Peyton E. Dickson, Johanna L. Frazer, Natalie G. Guetersloh, Anthony Hernandez-Huerta, Carlos Jimenez, Trevor A. Keeton, Kylee R. Kempfer, Luke D. Kennedy, Riley N. Lochhead, Adelynn G. May, Chace L. Murphy, Jason D. Sibley, Madison E. Stauffer, Brayden L. Tucker, Olivia G. Vasquez, Megan R. Zimmer

Seventh grade: Lauren R. Cowell, Victor Fuentes JR, Isabella E. Holland, Kiara M. Mathis, Lilyana R. OConnell, Peyton E. Parker, Camdyn C. Quillman, Olivia C. Sellers, Vacey M. Shields, Mackenzie L. Studt

Sixth grade: Kaylee E. Cowell, Aaden T. Hecht, Logan W. Springston, Trenton K. Westbrook, Avery L. Wittenborn

Fifth grade: Sophia M. Bert, Austin J. Davitz, Sawyer E. Ebers, Lucas Farmer, Josie L. Gaertner, Brenna K. Hammel, Lucy M. Ixcoy Sica, Jaylyn R. Jausel, Kaylee R. Luckhaupt, Jack Luthy, Isaiah W. Lyons-Obryan, Emily A. Melching, Peyton M. Moll, Anabela Perez, Lydia G. Smith, Kingston D. Turner, Ryland L. Welge

HONORABLE MENTIONEighth grade: Brenna S. Astin, Aubry A. Bowles, Mackenzie P. Deimund, Emily N. Gruenewald, Ivan K. Hobbs, Gavin E. Wilderman, Adyn L. Winchester

Seventh grade: Monica S. Anaya, Alex J. Blechle, Hayden M. Gibbs, Ashley M. Govero, Samuel L. Hall, Jack R. Kennedy, Karim A. Landeros, Manuela T. Lopez, Aiden S. Menefee, Aubrey M. Petrowske, Briana L. Prater, Nevaeh C. Rommel, Hannah Stueve

Sixth grade: Jaden A. Bert, Matthew B. Fuller, Edwin A. Garcia, Kady L. Grau, Kaylin M. Jany, Jack L. Johnson, Anthony M. Keeton, Kendall S. Krieg, Mitchell J. Liter, Alyssa R. Stehl, Kenna D. Thompson, Bently R. Valleroy, Danny L. Worley

Fifth grade: Virgil E. Bainter, Kynzlee S. Barnes, Derrick J. Coffey, Adam L. Essman, Ariel A. Freeman, Yamilett Fuentes, Vanessa R. Jardines, Edgardo J. Lazu-Colon, Evelyn R. McKinney, Devin R. Neal, Austin M. Partin, Danny W. Santay, Keegan J. Stauffer, Cannon Wolff